Britská armáda

Britská armáda vstoupila do války 3. září roku 1939 po napadení Polska německou armádou. Zprvu se účastnila obrany Norska, ovšem svoje jednotky byla nucena, kvůli situaci ve Francii, stáhnout. Během bitvy o Francii byli Britské jednotky významnou silou při obraně, avšak, díky výbornému plánu provedenému Wehrmachtem, byli nuceny se stáhnout během operace Dynamo, probíhající u města Dunkerque.

Po vítězství nad Francií, v roce 1940, ovládalo Německo prakticky celou Evropu a jeho jediným soupeřem zůstala samotná Velká Británie. Díky hrdinskému odporu, proti početně silnější Luftwaffe a mocné flotile Kriegsmarine, která se pokusila Británii vyhladovět, dokázala britská armáda slavit úspěchy a udržela národ nepokořen.

V roce 1941 se dostavila pro Británii "úleva" ve formě vstupu Sovětského svazu a Spojených Států Amerických do války.

V roce 1942 vybojovala spojenecká armáda významné úspěchy na bojišti v Africe, kde, do roku 1943 zničili, či zajali německou armádu pod vedením Erwina Rommela a zároveň zlomili německo/italský odpor na Sicílii a v Itálii.

Pro Británii válka vrcholila v roce 1944 kdy, díky plošnému bombardování a nařušování německých sil, se zcela obrátila karta proti Německu a během operace Overlord proběhla invaze kombinovaných armád spojenců do Evropy.

Rok 1945 byl ve znamení naprostého rozkladu Wehrmachtu, který 8. května kapituloval, tím skončila válka v Evropě a Britové, a jejich spojenci slavili velké vítězství.

Zboží, které najdete v této sekci, Vám vždy bude připomínat slavné dny tehdejší Britské armády.

od Kč 100,-
do Kč 2 500,-
Akční cena
Novinka
Tip
Zavřít