Nůž zavírací AEGIS TINI hladké ostří ČERNÝ

Výrobce: SOG

EAN: 729857003490

Objednávací číslo: AE02-BX

Cena s DPH
2 990,- Kč
Dostupnost - Na objednávku
Litvínov Na objednávku. Dodání zpravidla 2-10 dnů.
Ústí nad Labem Na objednávku. Dodání zpravidla 2-10 dnů.
TEPLICE OC Fontána Na objednávku. Dodání zpravidla 2-10 dnů.

Popis produktu

Jeho jméno - AEGIS má vystihnout jeho vynikající vlastnosti, a to hned podle dvou charakteristik. Latinsky Aegis, řecky pak Aigis pochází ze starořecké mytologie a představuje štít, který vlastnil bůh Zeus. Z tohoto významu pochází i druhá inspirace pro jméno nože, a to Aegis Námořnictva Spojených států amerických. "Americký" Aegis je integrovaný systém protivzdušné obrany, který byl vyvinutý v období studené války (cca 1947-1991), aby byla zajištěna obrana před útokem sovětských nadzvukových protilodních děl.

Nůž pracuje s vynikající technologií SOG Assisted Technology™ (technologie asistovaného otevření nože), která využívá výkonného pístového zámku. Pokud je nůž odjištěný, stačí lehce zatlačit na kolík na čepeli, která následně hladce a čistě vyskočí, vše je zakončené skvěle znějícím kovovým cvaknutím. Aby nedošlo k nebezpečným situacím, které můžou vést k nechtěnému poranění, je nůž proti náhodnému otevření zajištěnou bezpečnostní pojistkou. Posuvná pojistka je integrovaná v rukojeti a pokud je nůž odjištěný, je červené barvy. Nůž je vybavený i pojistkou proti nežádoucímu zavření nože, která je také součástí rukojeti. Pro zavření nože stačí posunout černý kolík směrem dolů. Samotná čepel je vyrobená z velmi kvalitní japonské oceli AUS 8. Část hřbete čepele je doplněná o zoubkování, které vám pomůže při náročnější práci s nožem - úchop nože bude jistější, pohodlnější a bezpečnější.

Černá střenka je vyrobená z odolného a pevného materiálu s označením GRN (Glass Reinforced Nylon - nylon vyztužený skelným vláknem). Aby rukojeť nebyla moc hladká a neměla tendenci klouzat z ruky, je v místech obvyklého kontaktu s dlaní zdrsněná. Střed střenky tvoří 3 "pruhy", které jsou nenápadně zdobené za sebou jdoucím písmeny sog. Na konci rukojeti je vložený kovový kapesní/opaskový klip, které lze v případě potřeby otočit i na druhou stranu.

  • zavírací nůž s hladkým ostřím/li>
  • oboustranný klip pro připevnění na kapsu, opasek
  • 2 bezpečnostní pojistky (samostatná pro otevření a zavření)
  • celková délka nože - 21 cm
  • délka zavřeného nože - 12 cm
  • délka čepele - 8,9 cm
  • tlouštka čepele - 3,3 mm
  • materiál čepele - nerezová ocel AUS-8 s tvrdostí 57-58
  • materiál rukojeti - GRN
  • hmotnost - 90 g